Проведення превентивних заходів з суб’єктами господарювання щодо безпечної експлуатації внутрішньобудинкових систем газопостачання, димових та вентиляційних каналів житлових будинків

  Проведення превентивних заходів з суб’єктами господарювання щодо безпечної експлуатації внутрішньобудинкових систем газопостачання, димових та вентиляційних каналів житлових будинків

   

  З ініціативи Управлінням Держпраці у Рівненській області 29 вересня поточного року організовано та проведено семінар-нараду з керівниками підприємств житлово-комунального господарства м. Рівне, Костопільського, Гощанського, Острозького, Березнівського районів, головами ОСББ, ЖБК, іншими власниками житлового фонду щодо дотримання вимог безпечної експлуатації газового обладнання, димових та вентиляційних каналів житлових та громадських будинків.

  В семінар-нараді також взяли участь представники спеціалізованих підприємств та організацій, що здійснюють обстеження димових та вентиляційних каналів, представники спеціалізованого підприємства газового господарства ПАТ «Рівнегаз», яке забезпечує технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання та газового обладнання житлових будинків, представники ДП «Рівненський ЕТЦ Держпраці», які забезпечують науково-технічну підтримку державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони праці. Загалом в семінарі взяли участь 36 посадових осіб підприємств та організацій, голів ОСББ та ЖБК.

  Учасники були проінформовані про стан травматизму при використанні газу, основні причини  аварій, пов’язаних з використанням газу в побуті загалом по Україні та в Рівненській області зокрема. Присутнім на семінарі наголошено про основні заходи, які необхідно здійснити для запобігання подібним нещасним випадкам, доведено основні вимоги нормативно-правових актів (Правил безпеки систем газопостачання) при експлуатації внутрішньобудинкових систем газопостачання, димових та вентиляційних каналів житлових будинків.

  Представники ПАТ «Рівнегаз» зосередили увагу присутніх на проблемах, які виникають при проведенні підприємством планового технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання, основними з яких є не допуск абонентами працівників підприємства в помешкання, де знаходяться газові прилади, на основних заходах безпеки при користуванні газом в побуті.

  Разом з тим, учасникам семінару наголошено про несвоєчасність та не в повному обсязі надання власниками житлових фондів актів відповідності установленим нормам димоходів та вентиляційних каналів житлових будинків. Так, за даними ПАТ «Рівнегаз», лише власниками 6 багатоквартирних житлових будинків в м. Рівне надано акти на періодичну перевірку та прочищення димових та вентиляційних каналів перед початком опалювального сезону 2015-2016 років.

  Також, на семінар-нараді звернуто увагу присутніх на необхідності:

  - дотримання власниками житлових будинків вимог нормативних актів  в частині проведення обстеження (періодичної перевірки та прочищення) димоходів та вентиляційних каналів;

  - контролю за дотриманням порядку перепланування квартир, димових і вентиляційних каналів, недопущенням випадків самовільної установки газових приладів, їх переобладнання;

  - надання всебічної допомоги працівникам газових господарств під час виконання ремонтно-відновлювальних робіт та проведенні технічного обслуговування мереж газопостачання та газокористувального обладнання.

   

  Примітка. В поточному році в Рівненській області сталося 2 аварії, пов’язані з використанням газу в побуті, внаслідок чого травмувалося 8 осіб, в т.ч. 5 дітей.

  Слід пам’ятати що, при вогкій та вітряній погоді, а також в період сильної спекотної погоди, тяга в димових та вентиляційних каналах суттєво погіршується, а в окремих випадках може утворитись так звана «зворотна тяга». Щоб не сталося лиха, завжди майте на увазі, що перед розпалюванням, а також під час роботи газових приладів з відводом продуктів згорання в димохід, необхідно провести перевірку наявності тяги в димових та вентиляційних каналах. При відсутності тяги - користуватись газовими приладами категорично заборонено.

  Димові канали для опалювальних печей, газових колонок та котлів, які працюють сезонно, підлягають прочищенню не рідше одного разу на рік перед початком опалювального сезону, а ті, що працюють цілий рік – два рази: перед початком опалювального сезону та після його закінчення.

  Управління Держпраці у Рівненській області

  звертається до мешканців житлових будинків!!!!

  До початку опалювального сезону більшість споживачів газу багатоповерхових житлових будинків з централізованим опаленням для обігрівання своїх помешкань використовують газові плити, які, працюючи безперервно, призводять до скупчення в приміщеннях квартири чадного газу, який може спричинити отруєння або викликати хронічну кисневу недостатність. Чадний газ (або окис вуглецю) особливо небезпечний продукт неповного згорання газу, отруйний, утворюється через відсутність у повітрі необхідної для горіння кількості кисню, а тому частіше може скупчуватись в невеликих кухнях та інших приміщеннях малого об’єму, де встановлені газові прилади. Отруєння чадним газом може статися і в оселях з пічним опаленням.

  Дотримання елементарних правил поводження

  з газовими приладами у побуті – запорука Вашого безпечного життя.

   

  Прес-служба Управління

   
  World's Top Web Hosting providers awarded and reviewed. Find a reliable green hosting service, read greengeeks review
  Очищення влади
  Конкурс малюнку
  Банер
  День охорони праці
  Банер
  Соціальна реклама
  Оголошення
  Банер
  Банер
  Банер
  Передплата !!!
  Банер
  Банер
  Банер